Amazonka - Rak Piersi - No pasaRAK

8015838100

Fundacja "No pasaRAK"

Strona nasza powstała dzięki Fundacji Onkologicznej "No pasaRAK", której głównym celem jest szerzenie wiedzy onkologicznej, w szczególności zaś wiedzy o raku piersi.

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet. W 2012 roku w naszym kraju zachorowało około 15 000 kobiet. Choć ryzyko zachorowania na raka piersi zwiększa się wraz z wiekiem, odnotowuje się coraz większy odsetek zachorowań wśród kobiet młodych, przed 40 rokiem życia.

W dobie wszechobecnego internetu i postępującej komputeryzacji, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, powstało to miejsce - wirtualny klub amazonek, dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Adresowany zwłaszcza do młodych kobiet, które mają małe dzieci, robią karierę zawodową, a co za tym idzie mają mało czasu na wizyty w stowarzyszeniach, nawet jeśli stowarzyszenie znajduje się w ich mieście. Dla nich uczestnictwo w życiu stacjonarnego klubu amazonek jest utrudnione, a na pewno jak inne chore, potrzebują wsparcia, poprowadzenia przez trudne, obciążające leczenie i następującą po nim rehabilitację.

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę pragniemy pomóc przejść przez trudny czas diagnostyki, zrozumieć chorobę, poznać możliwy przebieg leczenia i rehabilitacji.

Na stronie funkcjonuje starannie moderowane forum, na którym chorzy lub osoby z otoczenia chorego znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Służymy też wsparciem w tych dziedzinach życia, w których po zachorowaniu zachodzą największe zmiany.

Nie ma nic gorszego od niepewności i braku wiedzy. Wiadomo też, jak ważne jest psychiczne nastawienie pacjenta do leczenia - dlatego wykorzystując swoje doświadczenie, chcemy nieść pomoc potrzebującym.

Copyright © 2013; www.amazonka.org.pl